top of page

  رهیافت 8 

تخیلات مثبت شیوه‌ی غوطه‌ور شدن در نور الهی(مراقبه نور)

 

 

غوطه‌ور شدن در نور الهی

 (خدا هر که را بخواهد به نور خود هدایت‌‌ می‌کند.)

  1. يکی از شيوهایی که در کلاس تجسم خلاق به کار گرفته‌‌ می‌شود غوطه­ور شدن در نور سفید و گرفتن دوش نور است.‌‌ این شیوه اعتماد ما را به انرژی‌های کیهانی برای زندگی کنونی و بقیه‌ی مسیر تعالی، بیشتر‌‌ می‌کند که من ‌‌این شیوه را به روش بهره‌گیری خودم شرح‌‌ می‌دهم.

     جایی را که احساس امنيت و آرامش‌‌ می‌کنيد  انتخاب کرده بنشينيد يا دراز بکشيد هر طور که احساس آرامش بیشتری‌‌ می‌کنید.

    آنگاه با رعايت سکوت ذهنی به قلمرو مقدس درون‌تان توجه کنيد و به اتصال خود به

پروردگارتان اعتماد و اطمينان داشته باشيد فقط و فقط به خدا بينديشيد و اسم‌های خدا را تکرار کنيد. خصوصاً در شروع اسم حتماً از «يا» استفاده کنيد  مثل « ، يا هو، و‌...» هر ذکری که بتواند انرژی بیشتری به شما بدهد.

     افکار برخاسته از منيت سعی خواهند کرد شما را به دنبال خودشان بکشند، نااميد نشويد  اگر در کارهایتان نظم و جديت داشته باشيد موفق خواهيد شد.

     آرام آرام توجه خويش را به طرف کف سر (نقطه‌ی چاکرا­ی تاج (ساهاسرارا) ببريد.  

     نور الهی را، که از جهان‌های بالاتر نازل‌‌ می‌شود و هميشه اين نور در جريان است در آن نقطه احساس کنيد اين نور از اقيانوس عشق و رحمت الهی سرچشمه‌‌ می‌گيرد.

     نور سفيد و بسيار نرم و درخشان و سيال، تجسمش کنيد!

      با هر نفس اين نور را به داخل چاکرا­ی هفتم بکشید و دقایقی در همان حال بمانید سپس توجه‌تان را به چاکرا­ی ششم (آجنا) کمی بالاتر از‌‌ میان دو ابرو ببرید. ستاره‌ای نورانی را‌‌ میان ابروان خود تجسم کنید. کلمه‌ی سرشار و سرشارتر نور بیشتر، را تکرار کنيد دقایقی در هـمان حال بمانید سپس به محل چاکرا­ی پنجم (ویشودهارا) توجه کنید. جویباری سیال و نورانی را در ‌‌این قسمت تجسم کنید که نور را به طرف‌ اندام شما سرازیر‌‌ می‌کند، همراه نور وارد قلبتان (چاکرای آناهاتا)  بشوید قلبتان را سرشار از نور سفيد سيال ببينيد. اگر قسمتی از‌ اندام قلبتان مشکل دارد (مشکل روحی و روانی‌ ‌یا جسمانی) رسوخ آن نور را به لايه‌های لطيف‌تر آن احساس کرده و سپس آن‌ اندام را سالم مشاهده کنيد، شما با فعال‌سازی ذهنتان بر روی اين‌ اندام‌ها باعث‌‌ می‌شويد کانال‌های بسته‌ی انرژی باز شود و پراناهای خالص و سرشار را از حوزه‌ی انرژی بدنتان جذب کند. آنگاه خودتان را در مکانی که نور النور است و هيچ سايه‌ای در آن نيست مشاهده کنيد خود را مثل فرشته‌ای زيبا با قلبی مهربان و سرشار از خيرانديشی به هم نوعان خويش ببينيد و در بارگاه لايتناهی پروردگارتان‌ آرام بگیرید .

   اگر متوجه سبک شدن و در حال شناور قرار گرفتن خود شديد، سعادتی جاودان و آرامشی ابدی از برقراری ارتباط معنوی شما را در خود خواهد گرفت.

    توجه کنيد که معجزه‌ها در اين زمان و در اين مکان و حالا اتفاق‌‌ می‌افتد چون خداوند در يک زمان وجود دارد زمان حال (حالا) و در يک مکان (اينجا) و اگر شما فردا‌‌ یا فرداهای دیگر دنبالش بگرديد هيچ‌وقت به او نمی‌رسيد و رمزهای شگفت‌انگيز شفا نيز در اين مکان و در اين زمان گشوده‌‌ می‌شود.

   اگر حس کنید پيکری نورانی را مشاهده کرده‌ايد به حس خود اطمينان داشته باشيد مواظب باشيد که اگر احساس کنيد شايستگی به تجلی رساندن حاجت‌های خويش، از طريق روح‌های پاک و فرشتگان نور الهی نيستید، (روح جهان، يا اراده‌ی پروردگار نيز در مقابل شما همان واکنش را انجام خواهد داد) مطمئن باشيد، که شما هم‌‌ می‌توانيد، از وفور نعمات بيکران در جهان‌های الهی فيض برده و به شايستگی‌های خويش پی ببريد.

   مطمئن باشيد که شما نيز لياقت درک استاد درونتان را داريد. پس خويش را آماده نگه دارید. تمام افکارتان مثبت و خیرخواهانه باشد از ورود هر گونه فکر منـفی در مـورد هـر شخصی پرهیز کنید. زمانی که بخواهید از تجربيات نور، برای ديگران شرح دهید نسبت به فرهنگ جامعه يا فرهنگ خانوادگی ممکن است مورد تهاجم يا مورد تمسخر قرار گيريد، و آن موقع برای توجيه يا حقانيت خود سعی در دفاع کردن از خود برآیید. اين کار سبب‌‌ می‌شود روحتان آزرده گشته و متجلی شدن آرزوها و حاجت‌ها وکلاً ارتباط با خدا توقف يابد.

   پس لازم نيست به کسانی که حتی الفبای تعاليم معنوی را نفهميدند، توضيحاتی داده شود. افکار يا تجربيات خويش را با کسی در ميان نگذاريد. بگذاريد، سکوت راز بقای ارتباطات معنوی شما باشد.

   افکار ژرف و خلاق فقط در سکوت تجربه‌‌ می‌شود و صدای خداوند در سکوت پژواک‌‌ می‌شود، اگر شما هم سعادت درک صدای پروردگار را داشته باشيد در شعف و لذت آن غوطه‌ور‌‌ می‌شويد ولی نمی­توانید اين پديده را به خوبی بیان کنید. يک تغيير و تحول در ساختار روانی و احساسی شما (يک نوع جريان زمانمندی‌‌ می‌طلبد که ‌‌یقین را شکوفا کند) پس فقط تجربيات خود را در دفترتان بنويسيد تا بعدها به اعجاب آن پی ببريد.

  نور سفید را به طرف چاکرا ی سوم (مانی پورا) کمی بالاتر از ناف هدایت کنید گوهر درونتان را پر از نور ببینید. گوهری نورانی در‌‌ میان‌ اندام شما‌‌ می‌درخشد و با نور خود تمام تاریکی‌ها را‌‌ می‌زداید و برقِ تمام اتاق‌ها و دهلیزهای تنتان را که در اثر افکار مخرب قطع شده بود دوباره وصل‌‌ می‌کند الان دیگر تمام ‌اندام‌ها وظایف خویش را با توانمندی بیشتری انجام‌‌ می‌دهند.  تمام عالم را‌‌ یک پیکره‌ی بزرگ تصور کنید همه‌ی انسان‌ها نورانی شده‌اند همه با هم یکی شده‌اند وحدت‌‌ می‌درخشد شبکه خورشیدی شما نور افشانی‌‌ می‌کند به ‌اندام پایین ناف چاکرای دوم (سوادهیستانا) توجه کنید ‌‌این ‌اندام را پر از نور سفید ببینید. شفاف شدن‌‌ این‌ اندام موجب اعتماد به نفس بیشتر شما خواهد شد. نور درخشان را به طرف چاکرای اول (مولادهارا) انتهای شکم بکشید قسمت تحتانی بدنتـان را پـر از نـور ببـینید.

   سلامتی را در‌‌ این قسمت ببینید احساسی حاکی از امنیت و نشاط داشته باشید شما و تمام‌ اندام‌های شما در پناه نور خداوند و در امنیت الهی هستید. نور را به طرف کف پاهایتان بکشید پاهایتان را شفاف، نیرومند، نورانی ببینید‌‌ این پاهای نورانی شما را به طرف اهداف خیر راهبری‌‌ می‌کند به پاهایتان توجه کنید و از آنها تشکر کنید اجازه بدهید نور با مهربانی در چاکراهای کف پاهایتان نفوذ کند و آنها را به تعادل برساند نور از طرف راست در بدن شما دوباره شروع به صعود‌‌ می‌کند و از طرف چپ بدن به طرف پایین سرازیر‌‌ می‌شود خودتان رادر چرخه‌ی نور رها کنید تمام آلودگی‌های تنتان را در چرخه‌ی نور بزدایید.     

                                                                             خیر و برکت الهی با شما باشد.

 

آیا می خواهید صاحب قلبی طلایی شوید؟  

هر کجا باشید‌‌ می‌توانید‌‌ این تمرین را روزانه انجام دهید تا همیشه قلبی طلایی داشته باشید.

   2. هر روز يک بار خودتان را در نور سفيد تجسم کرده و در نور غوطه‌ور شويد، نور سفيد را مانند دوش آبی، کف سرتان محل چاکرا ی هفتم (ساهاسرارا) احساس کنيد، خودتان را کاملاً رها کرده و در آن نور غوطه‌ور شويد سپس نور را به طرف چاکرای ششم (آجنا) کشيده پيشانی و چشمانتان را پر از نور ببینيد، تماشاگه‌تان زیبایی‌های پروردگار باشد و جز خیر و خوبی نبینید، سعی کنید هیچ گونه زشتی در هیچ کس نبینید صلح و آرامش را به تمام اشخاصی که در حیطه‌ی دید شما قرار‌‌ می‌گیرند هدیه کنید، از چشم شما هيچ گزندی به هيچ کس نرسد، همه را به يک چشم ببينيد و به اين يکی شدن عاشقانه بنگريد چشمان شما با اشعه‌ی عشق بر همه‌ی انسان‌ها پرتوافشانی  کند دهان خود را پر از نور ببينيد، زبانتان در نور غوطه‌ور باشد و حرف های زيبا و دلنشين بزنید مبادا با نيش زبان کسی را برنجانيد صلح را به اطرافیانتان، همسر، فرزندان، پدر و مادر و خواهر و برادرها هديه کنيد بين هيچ کدام از آنها فرقی نگذاريد صلح را به مسافری که لحظه‌ای همراه شما در تاکسی يا اتوبوس است هديه کنيد. نور را به طرف چاکرای گلو (ویشودها) کشیده گلويتان را مثل کانالی پر از نور ببینید که به طرف ‌اندام‌هايتان جاری است. گوش‌هايتان را نورانی ببينيد، موسيقی زيبای زندگی را بشنوید حرف‌های خوب و سازنده را نیز هم‌چنین.         

   راه عبور هرگونه آلودگی صوتی‌‌ یا ارتعاشات منفی (مثل: غيبت، بدگویی، ایرادگیری، تبعیض) را مسدود کنيد جز موسيقی الهی و اصواتِ صلح و آرامش چيزی نشنويد به چاکرا ی چهارم  (آناهاتا) بيانديشيد. نور را به طرف قلبتان هدايت کنيد قلب شما پر از نور است، قلبتان درخشان و نورانی‌‌ می‌شود و برکت از آن تراوش‌‌ می‌کند دستانتان را به طرف قلبتان ببريد دستانتان پر از نور و پر از برکت‌‌ می‌شود اين برکت را به تمام انسان‌های کره‌ی زمين هديه کنيد. ‌‌اینک شما صاحب ‌‌یک قلب طلایی هستید تشعشع نور طلایی همیشه با شما باد‌.

 

                                                                                 خیر و برکت باشد.  

 

 

 مراقبه

 گاه و بی‌گاه‌‌ یارا

پا به پایم تو بیا

در مسیری پر شور

سفری رؤیایی

از درون تا به خدا

چشم‌هایت بسته است

گوش‌ها نیز مبادا شنود هیچ جز اصوات خدا

کاملاً باش رها

چشم سوم بنگر    

اولِ پویش خویش

جمع کن آگاهی        

پشت‌‌ این پرده بیا

 تا دمد نور به تو ذکر حق را کن هو

تا شود پرده جدا                        

پر خود را بگشا

پرپرواز بیا، عالم رازبیا                 

راه باز است رها

راهواری در نور

تویی و تو        

تن کو

 

 

 

 

 کتاب سایت اندیشه های آسمانی  نویسنده :عزیزه پورحسن طالاری

                ترجمه :رویا مجیدی

 

 

بخش اول

بخش دوم

بخش چهارم

bottom of page