top of page

رهیافت 11

 

پراناها (ذرات عشق)

    پراناها انرژی‌های حیاتی کیهان‌های الهی هستند و غالباً با هوا اشتباه گرفته‌‌ می‌شوند. پراناها همراه جریان هوا حرکت کرده و وارد بدن‌‌ می‌شوند (پرانا)‌‌ یک واژه سانسکریت است که از دو قسمت پرا (PRA) به معنی قبل و آنا (ANA) به معنی هوا تشکیل شده است. در داستانی از کتاب اوپانیشاد پرانا به‌‌ یک سلطان تشبیه شده که کارها را بین وزیران تقسیم‌‌ می‌کند.

    در تمامی مکاتب مقدس و در بسیاری از فرهنگ‌ها اسم‌های خاصی به پرانا داده شده  است. چینی‌ها پرانا را به نام نیرویی (جِی  (chi)یاکِی(‌‌ یونانیان (پنوماPneuma) پلی‌نزی ها (مانا Mana) اعراب دم یا حیات‌‌ می‌نامند. ابوعلی سینا آن را (جان) نامیده است در واژه‌ی عام، انرژی نامیده‌‌ می‌شود. پرانا سه منبع اصلی دارد: خورشید، هوا، زمین. 

    با جذب هوشمندانه ‌‌این پراناها، انسان‌‌ می‌تواند انرژی خویش را در جهت روند صحیح تکامل، افزایش دهد و (بشر) به (مافوق بشر) و بالاتر (انسان) سپس (انسان والا) و بالاتر از آن به (خداگونگی) برسد.‌‌ میزان پرانا در بعضی از مناطق بیشتر از بقیه‌ی مکان‌هاست در محیط‌هایی که از جهتی به علت نامساعد بودن آب و هوا و از جهتی دیگر به علت نا مساعد بودن محیط روحی و روانی انسان‌ها پرانا کم‌‌ می‌شود، عده زیادی از مردم بیمار‌‌ می‌شوند.

    (درطول تحقیقاتم در مورد مراکز بهینه پرانا، متوجه مراکز بسیار بکری شده ام و در عالم رؤیا مأموریت فعالیت درآن مکان‌ها جهت خیر و صلاح و سلامتی عمومی بودم که ‌‌یکی از آرزوهایم انجام‌‌ این مأموریت است.)

     توجه و تمرکز صحیح روی کالبدها و چاکرا ها ما را به اصل فطرت ‌‌یا جوهره‌ی ذاتی‌‌ می‌رساند و آلودگی‌های محیطی و ذهنی را پاک‌‌ می‌کند و پراناهای معیوب را که موجب کندی کار چرخه ها وکدری رنگ‌ هاله‌ها شده از بین‌‌ می‌برد منابع بی‌شماری برای رستن از صورت اشیا و پیوستن به سیرت آنها، وجود دارد.

     ما‌‌ می‌توانیم با ذره بین گذاشتن روی همهمه‌ی احساسات تا عمق نفیسات (عیب جویی‌ها، حسادت‌ها، وابستگی‌ها و در نتیجه تا به اعماق چاکرا های حیوانی پیش رفته، و در باتلاق هواهای  نفسانی که زایشگاه فعال ان‌تی‌تی‌ها (پدیده‌های روانی منفی که نوعی جن) هستند دست و پا بزنیم. نقطه مقابل آن‌‌ می‌توانیم با ‌‌ایجاد تعادل لازم در‌‌ میزان دریافت پراناها در چاکراهای بدن و خصوصاً با فعال کردن چاکرای تیسراتیل (پیشانی) و  چاکرای تاج در دریافت معرفت و شناخت از فرشتگان الهی نیز سبقت بگیریم. خدا عشق است و پراناها ذرات عشق. 

     کالبد فیزیکی ما معبدی است که در آن (روح) بوسیله‌ی ذرات عشق تجلی‌‌ یافته به وحدت با ذرات دیگر‌‌ می‌رسد و در نهایت به کل و به هسته‌ی مرکزی عشق خداوند نزدیک‌‌ می‌شود.

    بدن معبد عشق خداوند است و برای ‌‌ایجاد رابطه‌ی عمیق با خداوند اولین قدم باز کردن کانالهای حوزه‌ی انرژی بدن است معمولاً حوزه‌ی انرژی انسان‌‌ یا معبد تن توسط روح‌های پاک و مقدس حفاظت‌‌ می‌شوند.‌ این روح‌های مقدس هر لحظه از حالات روح را در خود ضبط کرده و کارنامه‌ی اعمال انسان را تهیه و تنظیم‌‌ می‌کنند. گروهی دیگر از ارواح پاک به صورت مددکاران و محافظانی هستند که در مواقع گرفتاری و هنگام رو آوردن به درگاه الهی به کمک ما‌‌ می‌شتابند. 

   در تجربه‌های شخصی هنگام پروازهای روحی شاهد بودم که ‌‌این موجودات معنوی به شکل فرشتگانی در نهایت زیبایی و تکامل ‌‌یافته از جمال و کمال خداوندی با هیجان و عشق و علاقه‌ی وافر منتظرند تا دعاهای ما را برای استجابت به درگاه الهی برده و فرمان اجابت را بشارت دهند. آنها برای خیر رساندن به انسانها از همدیگر سبقت گرفته و عشق‌شان را بلاشرط تقدیم‌‌ می‌کنند. 

   انسان‌‌ می‌تواند با لطیف نمودن روح خویش و با انجام اعمال خیر در ‌‌این جهان با‌ این مدد کاران معنوی ارتباط برقرار کرده و با مشعل افروخته از آتش عشق الهی که در دستان برکت‌ ‌یافته‌ی آنهاست مسیر نورانی‌تری از سرزمین‌های دور به سر منزل ‌‌یقین و جایگاه الهی برای خود مهیا کند و هنگام زیستن در جهان خاکی به آگاهی و بینش افلاک و کاینات دست‌ یابد.

چگونگی انرژی‌گیری بدن توسط پراناها به هنگام دعا 

    هنگام نیایش‌‌ یا مراقبه پراناهای بیشتری به طرف بدن ما حرکت‌‌ می‌کنند وکالبد بیوپلاسمیک [Bioplasmic [1پر از انرژی حیاتی (پرانا) شده و توسط نادی‌ها[2] جریان پیدا‌‌ می‌کند و موجب تغذیه و نشاط و سرزندگی ما‌‌ می‌شوند. اگر‌ هاله‌های بدن ما در نتیجه‌ی افکار منفی چون خشم و نفرت، سفت و منقبض باشد، ساختمان مولکولی آن بیشترین پرانا‌‌ یا نور را رد کرده و از سرعت و روند نور در بدن ما کاسته خواهد شد و نوعی انعکاس تیره و خشن در اطراف بدن جمع شده و موجب لطمه خوردن به ساختمان روحی و روانی خودمان و هم‌چنین هر آن کسی که نزدیک ما باشد، خواهد شد.

   به همین جهت ما باید در انتخاب دوستان‌مان و‌‌ یا انتخاب زوج و همسر هشیاری کامل داشته باشیم که فرد بدارتعاشی وارد حوزه‌ی انرژی ما نشود اگر شخصی در اثر رهایی درون با شیوه‌های مختلف مثل نیایش و دعا به درگاه الهی مراقبه و‌‌ یا با ایجاد معلومات مثبت بتواند به ‌اندام خود انعطاف پذیری بیشتری بدهد پرتوهای نورانی، پراناهای مقدس را جذب کرده و در بازتاب آن همنشین‌های شخص فیض خواهند برد و طیف گسترده‌ای از انرژی‌های مسرت بخش از طریق شخص منعطف، وارد حوزه‌ی انرژی اطرافیان خواهد شد. کسانی که با افراد روشن بین زندگی‌‌ می‌کنند نیازی به اجرای روش‌های درمانی ازطریق‌ هاله‌های بدن ندارند چون پیوسته در حوزه‌ی انرژی مثبت شخص روشن‌ بین قرار گرفته و مستقیماً هاله‌هایشان انرژی مثبت گرفته و متعادل‌‌ می‌شوند و هر روز شادابی و طراوت خاصی در روح و روانشان مشاهده‌‌ می‌گردد و انعطاف‌ پذیرتر‌‌ می‌شوند.

  البته انعطاف‌ پذیری هر شخص به‌‌ میزان تسلیم بودن حقیقی آن شخص به پروردگارش نیز بستگی دارد.

  نکته‌ی اصلی دیگر تنفس پرانایی ‌‌یا تنفس با آگاهی و هشیاری است که جریان پراناها را تسهیل کرده و انرژی مورد نیاز را به بدن‌‌ می‌رساند چون تمام اعمال ما برای رسیدن به تکامل به حضور ذهن نیاز دارند. (پس در تمام مراحل زندگی خود خصوصاً در تنفس خویش تا‌‌ می‌توانیم حضور داشته باشیم).

کپسول عشق 

    زیباترین روش برای شفاف کردن پراناها استفاده از کپسول عشق است کپسول عشق؛ چگالی‌ اندیشه‌های خوب وشیرین و خیرخواهانه در تمام عالم‌‌ می‌باشد برای نغمه خوانی شورانگیز بر روی سن زندگی، کپسول عشق را با‌‌ یک لیوان مناجات سر بکشید و آنگاه پَر بکشید. عشق حقیقی از تسلیم حقیقی ‌‌ایجاد شده و با مناجات گل‌‌ می‌کند و عطر و بوی آن همان نشئگی و طربناکی حقیقی است که شما را در خود‌‌ می‌گیرد. مناجات کردن، جنگ و آشتی تکراری و ناهماهنگ ذهن را تعطیل کرده و هر چقدر با حضور قلب و عاشقانه باشد دگرگونی مطلوب و لازم را ‌‌ایجاد کرده و وصال با معبود را ممکن‌‌ می سازد.

   اگر هنگام دعا کردن و خیر‌اندیشی به کسی (دوستی ‌‌یا فامیلی‌‌ یا هر شخصی)‌‌ یک روشن بین در پیش شما باشد، متوجه‌‌ می‌شود که علاوه بر فرشتگان خود شما، فرشتگان شخص مقابل (دعا شونده) پیرامون شما حلقه زده و از شما سپاس‌گذاری‌‌ می‌کنند چون فرشته‌ها حامل پراناهای مثبت هستند وجود آنها در کنار شما، خرمنی از پراناهای مثبت را که موجب سلامتی روحی و روانی و جسمانی‌‌ می‌شود به ارمغان‌‌ می‌آورد. ( معمولاً گفته می شود که نفرین و دعا به خود شخص بر‌‌می‌گردد) برعکس آن نفرین کردن است. اگر شما مشغول نفرین کردن کسی باشید ‌‌یا نیت منفی در مورد کسی به ذهن شما خطور کند علاوه بر پدیده‌های منفی (جن) خودتان، پدیده‌های منفی آن شخص نیز گرداگرد شما حلقه‌زده و شما را هر لحظه حریص‌تر و جنی‌تر‌‌ می‌کنند و تشویق‌تان‌‌ می‌کنند که مسئله را کش دهید تا کار به جاهای باریک بکشد. 

   مطمئن باشید پدیده‌های منفی حامل پراناهای کثیف و منفی هستند که در حوزه‌ی انرژی شما انباشته شده و شما را ناخودآگاه به انواع و اقسام بیماری‌های روانی و جسمانی مبتلا‌‌ می‌کنند. فقط و فقط کپسول عشق درمان رنج و بیماری حاصل از بد‌اندیشی و بدخواهی است.

   اگر شما بتوانید بوسیله‌ی کپسول عشق انرژی بگیرید تبحرِ بخشیدن‌‌ این انرژی مثبت را نیز بدست خواهید آورد. افراد بشر بوسیله‌ی انرژی‌هایی که آنها را احاطه کرده است بطرف هم کشیده،‌‌ و‌‌ یا از هم رانده‌‌ می‌شوند. اشخاصی که گیرنده‌ی انرژی هستند سعی‌‌ می‌کنند با تسلط بر دیگران و تحت تأثیر گذاشتن آنها انرژی‌ها را بدزدند. مثلاً: اشخاصی که مظلوم‌نمایی‌‌ می‌کنند معمولاً دزد انرژی هستند نزاع و کشمکش‌های خانوادگی ‌‌یا رقابت بر سر تاج و تخت‌ ‌یا رقابت‌های عاشقانه، محصول تلخ و شیرین همین مزرعه‌ی انرژی است برای‌ ‌یافتن هویت اصلی خودمان که‌‌ آیا ما دزد انرژیی هستیم یا دهنده‌ی انرژی (که هر دو حالت رد‌‌ می‌شود) و نیز برای مقابله با ‌‌این عمل که کسی نتواند ما را تحت تسلط خود داشته باشد و انرژی‌هایمـان را بگیرد باید به زنـدگی خـودمـان به شـکـل داستـان بلـنـد، بی‌طرفانه نگاه کنیم. مثلاً: ‌‌آیا پدرم گیرنده‌ی انرژی بود؟ آیا بوسیله‌ی رفتار من آبرویش را در خطر‌‌ می‌دید و مرا تهدید‌‌ می‌کرد‌‌؟ یا مادرم خواسته‌هایش را در مورد داشتن ‌‌یک فرزند ‌‌ایده‌آل با پرخاشگری و تهاجم به من تحمیل‌‌ می‌کرد؟ ‌‌آیا من مأمور هستم با درک و آگاهی ویژه‌ی خود روش متعادل‌تری را در ارتباط با بندگان خدا در پیش گیرم؟ وقتی به جواب قانع کننده رسیدید، با‌‌ یک لیوان دعا در حق همه‌ی اشخاصی که به نوعی در سرنوشت شما بودند کپسول عشق را قورت دهید تا پراناهای حاصل از ‌اندیشه‌های مکرر جایشان را به پراناهای عشق و سلامتی بدهند. اگر شما بتوانید ارتعاشات پراناهای مثبت را از ارتعاشات پراناهای منفی تشخیص بدهید‌‌ می‌توانید بفهمید در چه موقعیتی (از نظر مکان و انتخاب افراد) خودتان را قرار دهید تا بهترین بازتاب را برای موفقیت، جهت تمام اهداف خویش داشته باشید.  

 

زیرنویس:

 1. بیو به معنای زندگی پلاسما چهارمین حالت ماده که از ماده‌ی لطیف نامریی ساخته شده و دستگاه عکاسی کرلیان  (kirlian) آن را نمایان‌‌ می‌کند.                            

 2. کانال‌های انرژی رسانی.                              

  

 

 کتاب سایت اندیشه های آسمانی  نویسنده : عزیزه پورحسن طالاری

                ترجمه : رویا مجیدی    

 

 

 

   

 

بخش دوم

 

 

 

 

bottom of page